Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Artykuły
Jaki oczyszczacz powietrza warto wybrać? Podpowiadamy!

Oczyszczacz powietrza to zakup bardzo rozsądny i pożyteczny, który przy odpowiednim użytkowaniu będzie służył nam przez lata poprawiając komfort i samopoczucie. W obecnych czasach słowo ‘smog’ jest często słyszalne, a problem niestety dotyczy nas wszystkich. Zanieczyszczone powietrze, które szczególnie zatruwa nasz organizm jesienią i zimą (kiedy ilość spalin i pyłów zawieszonych w powietrzu wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy), stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. W łagodnych przypadkach powoduje objawy zatrucia i złe samopoczucie, a w dłuższej perspektywie może przyczynić się do rozwoju chorób układu krwionośnego i oddechowego. Z tych względów nie dziwi fakt, że społeczeństwo zaczyna samodzielnie inwestować w oczyszczacze powietrza. W artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oczyszczacza powietrza. 

Pióro kulkowe czy wieczne? Jakie pióro wybrać do szkoły i pracy

Ręczne pisanie kształtnych literek jest jedną z pierwszych umiejętności, które nabywamy podczas nauki w szkole. Bardzo często moment, w którym nauczyciel pozwala nam już pisać piórem jest ogromnym wyróżnieniem, ponieważ oznacza, że zdobyliśmy już wiedzę i mamy na tyle ładne pismo by już używać „dorosłego” pióra. Poza szkołą pisanie odręczne także powoli wraca do łask. Posiadanie eleganckiego pióra od razu dodaje naszej pracy ekskluzywności, a my wyglądamy po prostu bardziej profesjonalnie. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie co różni pióro kulkowe od wiecznego, oraz czego lepiej używać. Zapraszamy do lektury!

Pióro kulkowe czy wieczne? Jakie pióro wybrać do szkoły i pracy

Pióro kulkowe czy wieczne? Jakie pióro wybrać do szkoły i pracy

Czym się różni pióro kulkowe od wiecznego?

Chociaż posiadają jedną nazwę, to pióra kulkowe od wiecznych różnią się na prawdę wieloma rzeczami. Można z dużą dozą pewności stwierdzić, że tak naprawdę łączy je jedynie fakt, że są napełniane atramentem. 

Pióro wieczne

Trzymając to pióro w dłoni możemy dać się ponieść fantazji i poczuć się jak szlachta w zamierzchłych czasach. Współczesne pióro stołówkowe jest powiem potomkiem piór gęsich używanych przed latami. Pióra wieczne mają wielu zwolenników oraz przeciwników. Prawdą jest, że pióro w niesprawnych rękach może na kartce narobić trochę bałaganu, znacząc ją trudnymi do usunięcia kleksami. Dodatkowo często zdarza się, że piszący przypadkowo podbrudzi sobie palce, są to jednak rzeczy, które razem z wprawą kaligrafa po prostu znikają. Ci, którzy nie potrafią sobie wyobrazić pisania ręcznego bez użycia wiecznego pióra, cenią je za możliwości, które dają. Od sposobu ułożenia ręki, nacisku wywieranego na stalówkę, oraz konta pisania zależy grubość i kształt naszej kreski. Nie da się ukryć, że tekst napisany piórem ma w sobie coś bardzo ekskluzywnego i dostojnego

[product category_id="590" limit="3" onlyAvailable="true"]

Pióro kulkowe

Pióro kulkowe można uznać za kuzyna klasycznego długopisu ora klasycznego pióra wiecznego. W budowie bowiem pióro kulkowe przypomina zwykły długopis, jednak podobnie jak pióro, uzupełniany jest atramentem. Atrament z naboju trafia nie na stalówkę, a na kulkę, by następnie zostać rozprowadzonym na kartce. Tak jak w przypadku zwykłego pióra, mamy tutaj trochę wad i zalet, które ostatecznie wpływają na opinie o tych produktach. Do wad z pewnością musimy zaliczyć brak kontroli pisania, oraz często pojawiające się w gorszych modelach przerwania w podawaniu atramentu. Zalety to między innymi brak możliwości wystąpienia kleksów oraz generalna wygoda użytkowania. 

[product category_id="64" limit="3" onlyAvailable="true"]

Pióro kulkowe czy wieczne dla pierwszoklasisty? Pióro do szkoły

Przed wyborem odpowiedniego narzędzia do pisania należy zadać sobie zadać pytanie o jego zastosowanie. Najmłodsi zaczynają swoją przygodę z pisaniem najczęściej od ołówka. Grafit pomaga wypracować odpowiednią staranność, ponieważ w przeciwieństwie do piór czy długopisów, nie pisze gładko po kartce, a ładne napisanie literki lub kształtu wymusza zachowanie skupienia. Po tym jak pierwszoklasista umie już w miarę szybko, a co najważniejsze starannie pisać ołówkiem w zeszycie, nauczyciel pozwala mu sięgnąć po pióro. Ale jakie pióro dokładnie? Czy warto kupować pierwszoklasiście pióro kulkowe lub drogie pióro wieczne? Zdecydowanie nie! Jak już zaznaczaliśmy wcześniej, pióra kulkowe swoją budową i sposobem posługiwania się bardziej przypominają długopisy, dlatego bardzo ważne jest, by pierwsze pióro dla dziecka było klasycznym modelem wyposażonym w stalówkę. Poszukując pierwszego pióra, warto zwrócić uwagę na średniopółkowe modele przeznaczone dla najmłodszych.

Pióro wieczne – klasyczne pióro do pisania 

Trudno powiedzieć, że miłość do pisania piórem wiecznym przychodzi łatwo i szybko. Ta umiejętność jest pewnym procesem, w którym uczymy się jak posługiwać się stalówką, by panować nad kreską oraz ilością używanego atramentu. Większość dzieci po pierwszym zachłyśnięciu nowym, pięknym piórem, ostatecznie wybiera łatwiejsze pisanie długopisem, dlatego nie polecamy kupować drogich piór dla pierwszoklasistów. Czasem jednak zdarza się, że uwielbienie ręcznego pisania wiecznym piórem zostaje z nami przez całe życie, wtedy warto rozważyć zakup pióra ekskluzywnego, które będzie się świetnie prezentować zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.  

Więcej o przydatnych artykułach do szkoły i biura przeczytasza tutaj:

Przybory na biurko i organizery — czego szukać i jakie wybrać?

Jakie ołówki wybrać do rysowania / szkicowania? Rodzaje ołówków
Karteczki samoprzylepne — jak z nich korzystać?

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl