Ołówki to doskonałe narzędzie do rysowania, szkicowania i prowadzenia niezobowiązujących notatek. Od wielu lat niezastąpione w swej prostocie i możliwościach. Łatwe do usunięcia z pomocą gumki nigdy nie zawiodą, gdyż nie istnieje ryzyko wypisania się wkładu. Niezbędne w szkołach i w każdej firmie! W naszej ofercie znajdą Państwo ołówki z gumką lub bez niej, a także ołówki automatyczne. Wszystkie starannie wykonane i łatwe w użyciu.

Ołówek z gumką /9202/ Ołówek z gumką /9202/
Producent: TAURUS
Cena:

0,39 zł

Cena netto: 0,32 zł

Ołówek drewniany z gumką 2B TETIS 1szt /KV050-2B/ Ołówek drewniany z gumką 2B TETIS 1szt /KV050-2B/
Producent: TETIS
Cena:

0,65 zł

Cena netto: 0,53 zł

szt.
zobacz więcej
Ołówek drewniany z gumką HB TETIS 1szt. /KV050-HB/ Ołówek drewniany z gumką HB TETIS 1szt. /KV050-HB/
Producent: TETIS
Cena:

0,65 zł

Cena netto: 0,53 zł

szt.
zobacz więcej
Ołówek Toma Excellent HB bez gumki Ołówek Toma Excellent HB bez gumki
Producent: Toma
Cena:

0,65 zł

Cena netto: 0,53 zł

szt.
zobacz więcej
Ołówek drewniany z gumką B TETIS 1szt /KV050-B/ Ołówek drewniany z gumką B TETIS 1szt /KV050-B/
Producent: TETIS
Cena:

0,75 zł

Cena netto: 0,61 zł

szt.
zobacz więcej

Twardość ołówków – jak ją czytać i co oznacza?

Twardość ołówków rozróżniamy na ołówki twarde oznaczane literą H (z ang. hardness – twardość) oraz miękkie oznaczone literą B (z ang. black – czarne ze względu na czarną, mocno widoczną kreskę). H lub B zwykle poprzedza numer od 1 do 10 odpowiadający poziomowi twardości, lub miękkości rdzenia. W przypadku ołówków miękkich – B cyfra 10 oznacza najbardziej miękki wkład, w przypadku ołówków H dziesiątka oznacza najtwardszy wkład. Pomiędzy H, a B stoją ołówki HB – średnio twarde, które najczęściej stosowane są w szkołach podczas zajęć matematyki. 

Ołówek do szkicowania – ołówki twarde 

Poszukując ołówków do szkicowania, warto zwrócić uwagę na modele twardsze, czyli te oznaczone wyżej w skali twardości. Dzięki cienkiej bardzo precyzyjnej linij ołówki twarde są szczególnie cenione przez architektów oraz osoby, które często wykonują skomplikowane, wymagające dokładności rysunki techniczne. Szkicowanie za pomocą ołówków H10 lub H9 jest czystą przyjemnością, a twardy, trudniej ścierający się grafitowy wkład wystarcza zwykle na zdecydowanie dłużej, niż w przypadku ołówków o bardziej miękkich rdzeniach. Linia ołówków przeznaczonych do szacowania jest delikatna i dużo jaśniejsza, zatem mniej widoczna. Nakreślając rysunek za jego pomocą, dajemy sobie zatem miejsce na ewentualne poprawki.

Ładne rysunki ołówkiem – ołówki miękkie

Internet pełen jest niesamowitych prac, które artyści wykonują jedynie za pomocą ołówków. Idealnie roztarte linie i piękne cieniowanie sprawiają, że rysunki wyglądają niesamowicie. Do rysowania wykorzystywane są całe zestawy ołówków o różnych twardościach, jednak najczęściej są to ołówki oznaczone literą B, czyli te bardziej miękkie. Mocno naciskając na powierzchnię kartki, otrzymamy wyraziste, mocne linie pozwalające na otrzymanie bardzo ciemnej barwy. Wykorzystując delikatne muśnięcia, jesteśmy w stanie otrzymać jasną, delikatną kreskę. Łącząc obie techniki, uzyskamy ciekawy efekt, który zwykle charakteryzuje prace wykonane ołówkiem.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl