Pieczątka to rzecz niezbędna w każdej firmie. U nas kupią Państwo mechanizmy pieczątek wraz z tuszem. Wraz z dowolnie zaprojektowaną gumką będzie to niezawodny zestaw dla każdego rodzaju działalności. Najważniejsza jest tutaj zawartość. Dzięki pieczątce możemy w łatwy sposób przekazać wybrane dane, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by pieczątka zawierała jedynie logo. W takim wypadku warto również zadbać o odpowiedni kolor tuszu do pieczątki

Pieczątki, stemple i tusze

Tusz do stempli (TAURUS) fioletowy 30ml 1szt /32-340002/ Tusz do stempli (TAURUS) fioletowy 30ml 1szt /32-340002/
Producent: TAURUS
Cena:

1,69 zł

Cena netto: 1,37 zł

szt.
zobacz więcej
Tusz do stempli HUHUA zielony /32340002/ Tusz do stempli HUHUA zielony /32340002/
Producent: TAURUS
Cena:

1,69 zł

Cena netto: 1,37 zł

szt.
zobacz więcej
Tusz do stempli HUHUA czerwony /32340002/ Tusz do stempli HUHUA czerwony /32340002/
Producent: TAURUS
Cena:

1,69 zł

Cena netto: 1,37 zł

szt.
zobacz więcej
Tusz do stempli niebieski /32-340002/ Tusz do stempli niebieski /32-340002/
Producent: TAURUS
Cena:

1,69 zł

Cena netto: 1,37 zł

szt.
zobacz więcej
Tusz do stempli HUHUA czarny /32340002/ Tusz do stempli HUHUA czarny /32340002/
Producent: TAURUS
Cena:

1,75 zł

Cena netto: 1,42 zł

szt.
zobacz więcej
Tusz do stempli D.RECT fioletowy Tusz do stempli D.RECT fioletowy
Producent: D.RECT
Cena:

2,40 zł

Cena netto: 1,95 zł

szt.
zobacz więcej

Przepisy a kolor tuszu do pieczątki

Od jakiegoś czasu kolor tuszu możemy dowolnie wybierać, lecz nie zawsze tak było. Kiedyś kolory tuszu były przypisane do odpowiednich instytucji. I tak oto kolor fioletowy był kolorem podstawowym, ale czerwony przynależał już do instytucji państwowych, straży pożarnej, szkolnictwa, sądownictwa itd. Zielony z kolei charakterystyczny był dla straży granicznej i jednostek powiązanych z rolnictwem lub leśnictwem, a czarny lub niebieski dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Dziś jednak w świetle prawa nie ma znaczenia, jaki kolor tuszu wybierzemy. 

Psychologia koloru w marketingu

Nie od dziś wiadomo, że znaczenie kolorów w marketingu jest ogromne. To często na ich podstawie klient podejmuje decyzję o zakupie lub współpracy. Kolor tuszu do pieczątki nie jest tutaj wyjątkiem, dlatego warto wybrać odpowiedni. 

  • Czerwony – z pewnością od razu przyciągnie uwagę klienta. Może kojarzyć się z energią, odwagą i tym samym skłonić do szybkiej decyzji. 
  • Zielony – kojarzony ze spokojem, bezpieczeństwem i zdrowiem. Może również sugerować związek z ekologią i naturą. 
  • Niebieski – standardowy kolor pieczątki symbolizujący harmonię, spokój i inteligencję. Może przywodzić na myśl profesjonalizm i rozwagę. 
  • Fioletowy – kojarzony z szacunkiem, dostojnością i tajemnicą. Tym samym standardowy kolor tuszu, więc zawsze będzie dobrym wyborem. 
  • Czarny – klasyczny kolor pieczątki. Symbol elegancji, autorytetu i sukcesu. Źle użyta jednak może kojarzyć się z mrokiem i lękiem.  

Tusz do pieczątki – olejowy czy wodny? 

Wybierając tusz do pieczątki, przyjdzie nam wybrać pomiędzy tuszem wodnym a olejowym. Jakie są między nimi różnice? 

  • Tusz wodny – rzadka konsystencja i szybkie wysychanie to jego podstawowe cechy. Nadaje się wyłącznie do pieczątek z polimerową lub gumową płytką stemplującą. Najlepiej stosować go na chłonnych powierzchniach, takich jak zwykły papier. Plusem jest dokładne odbicie nawet skomplikowanych wzorór
  • Tusz olejowy – nadaje się do pieczątek z płytką metalową. Gęstsza konsystencja powoduje, że idealnie sprawdzi się na porowatych powierzchniach, takich jak karton lub papier o większej gramaturze.
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl