Najpotrzebniejszym artykułem szkolnym są zdecydowanie kredki. Niezastąpione od wielu lat łączą zalety ołówka z szeroką gamą barw. Dzięki nim nasze dziecko pozna świat barw i rozwinie swoją kreatywność. Dobre jakościowo kredki to gwarancja łatwego ostrzenia i wyrazistych kolorów. Oprócz kredek ołówkowych, w naszej ofercie znajdą Państwo także kredki świecowe niewymagające temperowania i posiadające wyjątkowo intensywne odcienie.

Kredki świecowe 6 kolorów FIORELLO  /170-1381/ Kredki świecowe 6 kolorów FIORELLO /170-1381/
Producent: FIORELLO
Cena:

2,55 zł

Cena netto: 2,07 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki świecowe 8 GRAND /170-1382/ Kredki świecowe 8 GRAND /170-1382/
Producent: GRAND
Cena:

2,79 zł

Cena netto: 2,27 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki świecowe FIORELLO 12 kolorów /170-1383/ Kredki świecowe FIORELLO 12 kolorów /170-1383/
Producent: FIORELLO
Cena:

4,39 zł

Cena netto: 3,57 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki ołówkowe Unionl KW TARDE 12 kolorów /170-1373/ Kredki ołówkowe Unionl KW TARDE 12 kolorów /170-1373/
Producent: Kw Trade
Cena:

4,65 zł

Cena netto: 3,78 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki świecowe FIORELLO 16 kolorów -170-1385- Kredki świecowe FIORELLO 16 kolorów -170-1385-
Producent: FIORELLO
Cena:

4,95 zł

Cena netto: 4,02 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki ołówkowe trójkątne FIORELLO 6 kolorów -170-2186 Kredki ołówkowe trójkątne FIORELLO 6 kolorów -170-2186
Producent: FIORELLO
Cena:

5,25 zł

Cena netto: 4,27 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki świecowe 12 kolorów okrągłe TETISKI TETIS /KT015-AB/ Kredki świecowe 12 kolorów okrągłe TETISKI TETIS /KT015-AB/
Producent: TETIS
Cena:

5,35 zł

Cena netto: 4,35 zł

szt.
zobacz więcej
Kredka 3405 Magic blister KOH-I_NOOR Kredka 3405 Magic blister KOH-I_NOOR
Producent: KOH-I-NOOR
Cena:

5,75 zł

Cena netto: 4,67 zł

Kredki świecowe FIORELLO 24 kolory -170-1386- Kredki świecowe FIORELLO 24 kolory -170-1386-
Producent: FIORELLO
Cena:

6,55 zł

Cena netto: 5,33 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki z glinki kaolinowej/grafionowe 24 kolory ASTRA /316121006/ Kredki z glinki kaolinowej/grafionowe 24 kolory ASTRA /316121006/
Producent: ASTRA
Cena:

7,59 zł

Cena netto: 6,17 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki świecowe BAMBINO 12 kolorów HIT! Kredki świecowe BAMBINO 12 kolorów HIT!
Producent: MAJEWSKI
Cena:

8,59 zł

Cena netto: 6,98 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki ołówkowe trójkątne FIORELLO 12 kolorów  -170-2150- Kredki ołówkowe trójkątne FIORELLO 12 kolorów -170-2150-
Producent: FIORELLO
Cena:

8,69 zł

Cena netto: 7,07 zł

szt.
zobacz więcej
Kredki ołówkowe 24 kolory UNIONL KW TRADE /170-1377/ Kredki ołówkowe 24 kolory UNIONL KW TRADE /170-1377/
Producent: Kw Trade
Cena:

8,95 zł

Cena netto: 7,28 zł

szt.
zobacz więcej

Kredki szkolne dla dzieci

Kredki to nieodłączny element barwnego dzieciństwa. Pomagają dzieciom w nauce cierpliwości oraz poprawiają wyczucie ręki. Dzieci uczą się, że dzięki sile nacisku mogą zmieniać kształt i wygląd rysunku. Dodatkowo dają możliwość kreatywnej pracy oraz wyrażania siebie poprzez obrazy i w różnoraki sposób manipulować końcowym efektem pracy plastycznej. Dzieciom w szkole kredki przydają się do kolorowania, rysowania i tworzenia różnego rodzaju prac plastycznych na zajęciach. Kredki szkolne są również doskonałą alternatywą do zabaw w domu. Nauka przez kreatywną i przyjemną zabawę z pewnością sprawi dzieciom wielką frajdę. 

Jakie kredki dla dzieci wybrać?

W naszej ofercie dostępne są kredki od różnych producentów, ale wybraliśmy tych najlepszych i sprawdzonych, by dokonany wybór kredek szkolnych w naszym sklepie internetowym zawsze był satysfakcjonujący. Oferujemy kredki ołówkowe, bezdrzewne, świecowe, a nawet kredki zmazywalne gumką. Ilość barw w opakowaniu to kwestia wyboru indywidualnego, jednak każde (nawet najmniejsze) opakowanie kredek dla dzieci zawiera najważniejsze kolory. Bardzo często podstawowe opakowanie kredek zawiera odcienie z podstawowej palety barw w 10 lub 12 kredkach. Większe opakowania posiadają więcej odcieni i bardziej rozbudowaną paletę barw, co umożliwia dzieciom tworzenie bardziej szczegółowych prac plastycznych. Jednak mniejszym dzieciom, dla których to pierwsze spotkanie z kredkami w zupełności wystarczy mniejsze opakowanie kredek do intensywnej nauki. 

Kredki ołówkowe

Kredki ołówkowe można nazwać kredkami klasycznymi - z wyglądu przypominają po prostu kolorowy ołówek. Kolorowy rysik kredek ołówkowych jest umieszczony w drewnianej oprawie i polakierowany kolorem, jaki reprezentuje. Do ich stosowania konieczne jest posiadanie temperówki z otworem odpowiedniej szerokości, dzięki której dziecko bez problemu naostrzy końcówkę często używanej kredki. Naostrzone kredki ołówkowe tworzą cieńsze linie, ponieważ ich rysik posiada wówczas mniejszą średnicę. Bardziej wypisane kredki ołówkowe tworzą grubsze linie. Kredki ołówkowe nie powinny być rzucane, ponieważ może skończyć się to połamaniem rysika wewnątrz, a w dalszej kolejności uniemożliwić sukcesywne ostrzenie końcówki. Z tego względu polecane są dla dzieci w wieku szkolnym, które zrozumieją to i będą bardziej starannie troszczyć się o swoje kredki. Kredki ołówkowe często występują w wersji watercolor (kredki akwarelowe), co w praktyce oznacza tyle, że po narysowaniu w kontakcie z wodą lekko rozmywają się granice i powstaje efekt farby akwarelowej.

Kredki bezdrzewne

Kredki bezdrzewne są zużywalne w całości. Od kredek ołówkowych różnią się tylko jedną rzeczą ich rysik nie jest otoczony drewnem, a cała kredka wewnątrz kolorowej lakierowanej otoczki to napigmentowany sztyft. Takimi kredkami dzieci mogą tworzyć obrazki również poprzez manipulowanie kątem nachylenia trzymanej kredki. Dodatkową ich zaletą jest to, że resztki z temperówki można wykorzystać do cieniowania. Kredki bezdrzewne ścieralne (z gumką na końcówce) umożliwiają dziecku zmazanie linii, dzięki czemu istnieje możliwość korekty i poprawy rysunku. Ambitnym dzieciom może bardzo spodobać się ta opcja, ponieważ korekta daje szansę na stworzenie bardziej dopracowanych elementów i kształtów na rysunku. Kredki bezdrzewne również ostrzymy za pomocą zwykłej temperówki. Jednak ze względu na szerszy rysik (brak drewna wokół) potrzeba ostrzenia kredek bezdrzewnych jest o wiele rzadsza. Kredki bezdrzewne mniej się zużywają od kredek ołówkowych, ale trochę inaczej się nimi pracuje. Kredki bezdrzewne z grubym rdzeniem tworzą piękne i dobrze napigmentowane linie. 

Kredki świecowe

Kredki świecowe posiadają sztyft z napigmentowanego wosku, który jest opakowany w papier o kolorze sugerującym barwę danej kredki. Kredki świecowe to jest to samo, co kredki woskowe. Zwykle są krótsze od kredek ołówkowych i bardziej szerokie. Dzięki temu łatwiej leżą w rączkach mniejszych dzieci w wieku przedszkolnym. Kredki świecowe nie wymagają ostrzenia, co czyni je bezpieczniejszymi dla mniejszych dzieci. Nie posiadają ostrej końcówki, którą ewentualnie dzieci mogłoby zrobić sobie przez przypadek krzywdę. Brak ostrych krawędzi jednak ma swoje minusy - kredki świecowe nie umożliwią tworzenie dopracowanych i cienkich kresek na rysunku oraz cieniowania, jednak dla małych dzieci będą one idealne. Tak samo jak inne kredki umożliwiają im kreatywną prace przez zabawę i poznawanie oraz trenowanie własnych umiejętności. 

 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl