Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Artykuły
Jak utrzymać porządek na biurku? Artykuły biurowe do domu i pracy

Wydajność naszej pracy zależy od wielu czynników, na które w większości możemy mieć wpływ. Utrzymywanie ładu i porządku na swoim stanowisku w domu lub w biurze, pozwala na przekierowanie swojej uwagi na faktyczne wykonywanie potrzebnych działań. Odpowiednio dobrane artykuły biurowe pozwolą na wygodne korzystanie oraz estetycznie poukładanie wszystkich rzeczy, których używamy podczas pracy przy biurku. Jak zatem pomóc sobie w utrzymaniu początku na stanowisku, oraz jakie artykuły nam w tym pomogą? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jak urządzić biuro? Nowoczesne aranżacje do domu i pracy

Biuro jako przestrzeń kiedyś kojarzyła się z osobnymi budynkami należącymi do dużych i małych firm. Chodziło się do biura, czyli wychodziło się z domu do pracy. Teraz, ze względu na ochronę zdrowia podczas pandemii, coraz bardziej popularną formą pracy jest tak zwany “home-office”, czyli praca z biura w zaciszu własnego domu lub mieszkania. Niektóre prognozy mówią, że za kilka lat duże kompleksy biurowe już wcale nie będą potrzebne, ponieważ większość pracowników będzie miała możliwość pracy zdalnej. Jest to dosyć radykalna przepowiednia, która raczej nie sprawdzi się w pełni, jednak warto wiedzieć jak samemu urządzić przestrzeń do pracy biurowej. 

Jak utrzymać porządek w dokumentach od Nowego Roku? Segregatory i organizery

Noworoczne postanowienia każdy z nas składał sobie choć raz, a utrzymanie porządku w dokumentach to życzenie wielu z nas. Wiemy, że wypracowanie nowych nawyków bywa trudne i czasochłonne. Na szczęście bardzo pomocna w walce ze złymi nawykami może okazać się nawet niewielka zmiana w środowisku, która ułatwi wypracowanie nowych. Segregatory, teczki i organizery na dokumenty mogą być pierwszym krokiem do tej pozytywnej zmiany, która ułatwi wprowadzenie nowych przyzwyczajeń i porządku w dokumentacji!

Karteczki samoprzylepne — jak z nich korzystać?

Karteczki samoprzylepne — jak z nich korzystać?

Karteczki samoprzylepne do szkoły

Karteczki samoprzylepne ze względu na ogromny wybór kształtów i kolorów są atrakcyjne wizualnie i mogą pomieścić mniejszą lub większą ilość informacji. Jako wyposażenie do szkoły karteczki samoprzylepne mogą służyć do oznaczania stron w podręcznikach i książkach. Na ich powierzchni możemy również zamieszczać notatki. Dostępne na notatki miejsce jest zależne od wyboru rozmiaru karteczek. W ofercie znajdziemy bardzo małe, które mają za zadanie głównie zaznaczyć coś dla nas w książkach i podręcznikach, jak i te większe, na których można zrobić krótki opis zawartości. Mogą pełnić funkcję przypominającą oraz — co ciekawe — pomagać w nauce, szczególnie języków obcych. Metoda, aby oznaczać przedmioty codziennego użytku i inne rzeczy w domu umieszczając na nich karteczki samoprzylepne ze słowem w obcym języku, które je opisuje to doskonały i skuteczny sposób uczenia się. Warto go wypróbować! 

Karteczki samoprzylepne do biura

Karteczki samoprzylepne to również nieoceniona pomoc w każdym biurze. Zwykle przypominają o sprawach bieżących i pomagają tworzyć szybkie notatki podczas pracy w biurze, która wymaga często dużej elastyczności i szybkiego reagowania. Pod biurkiem w administracji często skrywa się spora ilość przyklejonych karteczek, które mają o czymś przypominać lub tworzyć szybki dostęp do bieżących danych. Dużą korzyścią jest to, że po wykonaniu jakiegoś zadania, notatkę na kartce samoprzylepnej możemy wyrzucić do kosza. Lekkie i tanie karteczki oraz ich niewielkie rozmiary są wprost do tego stworzone! 

Transparentne karteczki samoprzylepne — tak czy nie?

Dostępne w ofercie hurtowni artykułów biurowych są kartki samoprzylepne z papieru lub transparentne karteczki samoprzylepne. Zwykle te drugie służą tylko do oznaczania, ale warto wiedzieć, że na nich również możemy notować. Najlepiej jednak wykorzystać do tego cienkopis lub długopis, gdyż ołówek może być niewidoczny. Niewątpliwą zaletą transparentnych karteczek samoprzylepnych jest to, że dobrze widać pod nimi tekst. Jeśli służą głównie do oznaczania stron w dokumentach i książkach, to ich transparentność umożliwia obejrzenie zawartości i tekstu pod spodem, a karteczka niczego nam nie zasłania. Z kolei nieprzezroczyste papierowe karteczki są idealne do tworzenia notatek i przypomnień i do nauki języków obcych przez oznaczanie przedmiotów w domu karteczkami. Wybór powinien być podyktowany tym, do czego zamierzamy karteczki wykorzystywać na co dzień. Zawsze możemy wybrać jedne i drugie, i sprawdzić, które w naszym przypadku będą najbardziej efektywne. Kartek samoprzylepnych w domu i w biurze nie powinno zabraknąć! Ze względu na swoje zastosowania i dużą funkcjonalność zawsze się przydadzą i ułatwią codzienność w szkole, czy w pracy. 

Karteczki samoprzylepne przydadzą się również w domu

Jak często potrzebny Ci kawałek kartki, by zrobić szybką notatkę w czasie rozmowy przez telefon? Czasem chcemy zanotować coś, co nam się przypomni i najlepiej sięgnąć wtedy po niewielką, czystą karteczkę. Często się zdarza, że usłyszymy coś w telewizji lub radiu i chcemy gdzieś zanotować. Chyba każdemu z nas znana jest praktyka wyrywania na szybko stron z zeszytów, gdy pilnie potrzebny jest kawałek kartki papieru. Po co po raz kolejny wyrywać stronę z zeszytu? Najlepiej pomyśleć o tym, by karteczki samoprzylepne były zawsze pod ręką! Do zapamiętywania spraw bieżących i tworzenia szybkich notatek zdecydowanie karteczki samoprzylepne są najlepszą propozycją! 

 

Przeczytaj na naszym blogu także:

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl