Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Artykuły
Jak uporządkować archiwum z dokumentami? Archiwizacja dokumentów

Uporządkowanie archiwum w biurze to dla wielu osób wielki problem jednak warto się nad nim zastanowić. Przechowywanie dokumentów musi odbywać się zgodnie z wymogami i powinniśmy o tym wiedzieć. Każda firma musi zadbać o to, aby jej dokumenty były przechowywane zgodnie z przepisami, oraz zapewnić odpowiednie warunki chroniące i zabezpieczające je przed zniszczeniem czy zgubieniem. Prawidłowe prowadzenie archiwum jest kluczowym elementem dla sprawnego funkcjonowania firmy. Dokładne obchodzenie się z dokumentacją pozwala uniknąć sytuacji, w której jakiś dokument zostaje utracony bądź uszkodzony. Głównie do segregacji używane są specjalne pułki czy regały, w których umieszczamy segregatory a w nich np. skoroszyty, teczki.

Jak zorganizować pracę w biurze? Tablica do biura

W dzisiejszych czasach coraz więcej rozwiązań znanych nam z biura przenosi się do świata cyfrowego. W obrębie dużego pomieszczenia raczej nie komunikujemy się już za pomocą telefonów, lecz specjalnych komunikatorów do pracy takich jak Discord, Teams czy Slack. Pomimo tego trendu wciąż okazuje się, że analogowe metody przekazywania informacji wciąż są najskuteczniejsze. W dzisiejszym artykule napiszemy nieco o organizacji pracy w biurze z wykorzystaniem tablic. Zapraszamy do lektury!

Jak przechowywać dokumenty? Teczki, segregatory i obwoluty na dokumenty

Ilość dokumentów mających fizyczną formę z roku na rok coraz bardziej spada, co jest naturalną koleją rzeczy w momencie, gdy większość biurokracji przeniosła się do sfery wirtualnej, jednak wciąż pozostaje trochę „papierologii”, która wymaga odpowiedniej organizacji. Aby zawsze wiedzieć gdzie znajduje się dany dokument, należy utrzymać wszystkie rzeczy w odpowiednim porządku, w czym pomogą nam segregatory i teczki. Należy pamiętać także, że porządek w dokumentach nie dotyczy jedynie biur i korporacji, lecz także naszych domów, dlatego przedstawione poniżej rozwiązania warto wprowadzić także do własnego domowego zacisza.

Jak przechowywać dokumenty? Teczki, segregatory i obwoluty na dokumenty

Jak przechowywać dokumenty? Teczki, segregatory i obwoluty na dokumenty

Archiwizacja dokumentów – segregator na dokumenty

Do przechowywania i archiwizacji dokumentów powinniśmy korzystać z różnych rozwiązań w zależności od tego, czy dokumenty wciąż są potrzebne, czy nie. Podczas gdy nasze dokumenty raczej nie będą już przeglądane, ale muszą zostać zarchiwizowane warto skorzystać ze specjalnych pudeł do archiwizacji. Segregatory na dokumenty świetnie sprawdzą się, podczas gdy potrzebujemy mieć szybki dostęp do poszukiwanych dokumentów. Aby zawsze wiedzieć gdzie znajduje się poszukiwana rzecz, należy wykorzystać pełen potencjał, jaki daje nam segregator:

  • kolor segregatora – w ofercie naszego sklepu łatwo znaleźć segregatory w kilku różnych kolorach. Dzięki wykorzystaniu potencjału, jaki dają różne barwy, możemy podzielić dokumenty na kilka różnych kategorii 
  • opis segregatora – większość segregatorów dostępnych w sprzedaży ma możliwość dokładnego opisania dzięki specjalnemu miejscu na grzbiecie. Dzięki dobremu opisowi szybko najdziemy miejsce przetrzymywania danego dokumentu.    
[product category_id="77" limit="3"]

Jak utrzymać porządek na biurku? Szufladki na dokumenty 

Problem gór dokumentów piętrzących się na biurku, mimo że dotyczy coraz mniejszej ilości zawodów, wciąż jest niedogodnością związaną z kilkoma profesjami. Jak zatem poradzić sobie z porządkowaniem dokumentów, które przetrzymujemy na biurku? Odpowiedzią na tę sytuację są proste szufladki na dokumenty. W momencie, gdy mamy na biurku wiele różnych dokumentów porozrzucanych w nieładzie, bardzo łatwo jest zgubić ważną kartkę. Utrzymanie porządku w miejscu pracy wspomoże nie tylko naszą wydajność, ale również pomoże nam szybko odnaleźć się nawet w dużej ilości dokumentów. Szufladki na dokumenty umożliwią szybkie włożenie i wyjęcie potrzebnych rzeczy bez wstawania z miejsca przy biurku. Dzięki przemyślanej konstrukcji szufladki na dokumenty zajmują niewiele miejsca na biurku oraz dają możliwość ustawiania kilku modułów na sobie. 

[product category_id="187" limit="3"]

Obwoluta na dokumenty – organizacja dokumentów

Dobra prezentacja dokumentów jest bardzo ważna, szczególnie jeśli oddajemy je do podpisania klientowi. Aby zachować dokumenty w jak najlepszej kondycji, należy używać odpowiednich środków. Obwoluta na dokumenty ochroni ważne arkusze przed zalaniem, zagięciem lub inną formą zniszczenia. Obwoluty ponadto dają możliwość włożenia kilku kartek, czym różnią się od klasycznych koszulek.  

[product category_id="173" limit="3"]

Więcej o wyposażeniu biura przeczytasz tutaj:

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl