Koperty zyskują w biurze wiele zastosowań. Chowamy do nich ważne dokumenty, wysyłamy liczne listy i małe paczki. Dzięki ogromnej różnorodności dostępnych rozmiarów, dobranie koperty odpowiedniej do gabarytu chowanego w niej przedmiotu jest bajecznie proste. Sprawdzą się one do wysyłania dokumentów, ale także do zabezpieczania wartościowych przesyłek – zarówno tych krajowych jak i zagranicznych. Wszystkie oferowane przez nas wyroby odznaczają się doskonałą jakością i są dostępne bez względu na zamawianą przez Państwa ilość.

Koperta foliowa/foliopak 450x500+50mm biała 1szt. Koperta foliowa/foliopak 450x500+50mm biała 1szt.
Producent: FOLIOPAK
Cena: 0,90 zł (netto: 0,73 zł )
szt.
zobacz więcej

Bezpieczne koperty na dokumenty

Wysyłanie ważnych dokumentów pocztą lub kurierem nie jest już tak popularne, wyparte przez nieco bezpieczniejszy, internetowy sposób komunikacji. Wciąż zdarzają się jednak sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni do wysłania dokumentów tradycyjnym sposobem, co może łączyć się z niepokojem o zawartość naszej paczki. W odpowiedzi na potrzeby klientów, w naszym sklepie sprzedajemy koperty zaopatrzone w specyficzny system zamknięcia, który nie pozwala na ich otwarcie w niewidoczny sposób, dzięki czemu możemy dostrzec wszelkie próby dostania się do środka. Raz otwarta koperta nie może zostać ponownie zamknięta.

Wymiary kopert – jak dobrać odpowiedni rozmiar koperty?

W ofercie naszego sklepu posiadamy bardzo szeroki wybór rozmiarów kopert na dokumenty. Kto kiedykolwiek próbował dobrać odpowiedni rozmiar koperty do formatu wysyłanych dokumentów, ten z pewnością wie, jak łatwo jest się pogubić w ich oznaczeniach. Mamy bowiem kilka rodzajów kopert:

  • koperty A/C – tutaj oznaczenie jest dość proste i intuicyjne, ponieważ format koperty C odpowiada formatowi dokumentu A. Jeśli zatem na przykład wysyłamy dokument wydrukowany na kartce w klasycznym formacie A4, koperta C4 będzie tą odpowiednią. Kartka A5 – koperta C5 i tak dalej.
  • Koperty B – format B używany jest do określania wielkości większych arkuszy papieru używanych najczęściej w branży drukarskiej. Na kartkach w tym formacie drukowane są między innymi  książki, czasopisma i plakaty. Oczywiście w biurach zwykle nie wykorzystujemy największych formatów od B0 do B3, jednak koperty B4, B5, czy B6 z pewnością znajdą zastosowanie. 
  • Koperty DL – koperty najbardziej znane wszystkim z korespondencji pocztowej. W kopertach o takim formacie otrzymujemy najczęściej pisma z banków lub dostawców prądu, internetu oraz usług handlowych. Czasem wyposażone w specjalne okienko. 
  • Koperty E – największe koperty, mieszczą się w nich koperty w formacie B, oznacza to na przykład, że do koperty E4 zmieścimy kopertę B4. 

 

Koperta bąbelkowa i bezpieczna – jak zabezpieczyć przesyłkę?

Koperta powietrzna, zwana również bąbelkową świetnie sprawdzi się, jeśli wysyłany przez nasz przedmiot wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Małe przesyłki mieszczące się do takiej koperty zdecydowanie lepiej przetrwają podróż i zostaną dostarczone do adresata w całości. Jeśli natomiast wysyłamy ważne dokumenty lub gotówkę, najlepiej zaopatrzyć się w bezpieczne koperty. Wykonane z odpornego na przetarcia tworzywa są w pełni wodoodporne i nieprześwitujące.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl