Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Artykuły
Jak uporządkować archiwum z dokumentami? Archiwizacja dokumentów

Uporządkowanie archiwum w biurze to dla wielu osób wielki problem jednak warto się nad nim zastanowić. Przechowywanie dokumentów musi odbywać się zgodnie z wymogami i powinniśmy o tym wiedzieć. Każda firma musi zadbać o to, aby jej dokumenty były przechowywane zgodnie z przepisami, oraz zapewnić odpowiednie warunki chroniące i zabezpieczające je przed zniszczeniem czy zgubieniem. Prawidłowe prowadzenie archiwum jest kluczowym elementem dla sprawnego funkcjonowania firmy. Dokładne obchodzenie się z dokumentacją pozwala uniknąć sytuacji, w której jakiś dokument zostaje utracony bądź uszkodzony. Głównie do segregacji używane są specjalne pułki czy regały, w których umieszczamy segregatory a w nich np. skoroszyty, teczki.

Jak zorganizować pracę w biurze? Tablica do biura

W dzisiejszych czasach coraz więcej rozwiązań znanych nam z biura przenosi się do świata cyfrowego. W obrębie dużego pomieszczenia raczej nie komunikujemy się już za pomocą telefonów, lecz specjalnych komunikatorów do pracy takich jak Discord, Teams czy Slack. Pomimo tego trendu wciąż okazuje się, że analogowe metody przekazywania informacji wciąż są najskuteczniejsze. W dzisiejszym artykule napiszemy nieco o organizacji pracy w biurze z wykorzystaniem tablic. Zapraszamy do lektury!

Jak przechowywać dokumenty? Teczki, segregatory i obwoluty na dokumenty

Ilość dokumentów mających fizyczną formę z roku na rok coraz bardziej spada, co jest naturalną koleją rzeczy w momencie, gdy większość biurokracji przeniosła się do sfery wirtualnej, jednak wciąż pozostaje trochę „papierologii”, która wymaga odpowiedniej organizacji. Aby zawsze wiedzieć gdzie znajduje się dany dokument, należy utrzymać wszystkie rzeczy w odpowiednim porządku, w czym pomogą nam segregatory i teczki. Należy pamiętać także, że porządek w dokumentach nie dotyczy jedynie biur i korporacji, lecz także naszych domów, dlatego przedstawione poniżej rozwiązania warto wprowadzić także do własnego domowego zacisza.

Akcesoria biurowe i papiernicze — Co kupić do biura?

Co kupić do biura? Przybory papiernicze i akcesoria, które przydadzą się w biurze

Podstawowe akcesoria biurowe — w co wyposażyć biuro? 

Dobrze wyposażone i przemyślane biuro zapewni nam wszystko, czego potrzebujemy do pracy. Warto stworzyć sobie takie środowisko pracy, postarać się o wygodę oraz podstawowe akcesoria biurowe, z których będziemy korzystać na co dzień. Do akcesoriów biurowych, które ułatwią taką pracę z pewnością należą: 

  • Długopisy, pisaki — W biurze dużo notujemy i trudno wyobrazić sobie biuro bez długopisów. Nawet jeśli używamy komputera, to do podpisów, czy szybkich notatek musimy mieć na wyciągnięcie ręki coś do pisania.
  • Karteczki samoprzylepne — notowanie w pośpiechu to częste zjawisko w biurze. Karteczki samoprzylepne i bloczki biurowe będą zawsze pod ręką w momencie, kiedy będzie trzeba coś szybko zanotować.  Dodatkowo będzie możliwości przyklejania można używać ich do tworzenia podręcznych list zadań do wykonania.
  • Kalendarze, biuwaryBiuwary doskonale sprawdzają się w każdym biurze. Miejsce dla nich zawsze się znajdzie — na naszym biurku. Miejsce na notatki i kalendarz pod ręką do wglądu pozwolą zaoszczędzić czas. 
  • Spinacze i klipsy biurowe — Spinacze i klipsy biurowe do spinania i szybkiego sortowania dokumentów również powinny znajdować się tuż na wyciągnięcie ręki. Pozwolą posegregować wstępnie dokumentację przed archiwizacją lub prezentacją. 
  • Nożyczki, zszywki i zszywacze — Nikogo nie trzeba na pewno przekonywać, że nożyczki biurowe pod ręką to absolutny must have w każdym biurze! 

Pojemne i funkcjonalne przyborniki na biurko

Przyborniki są tak istotne w każdym biurze, że poświęcamy im cały akapit. Dlaczego? Jak każdy się spodziewa, w biurze liczy się porządek. Tylko w ten sposób nie pogubimy się w stosie papierów, dokumentów i spraw bieżących. Jeśli akcesoria biurowe chcemy mieć pod ręką (a jak widać, trochę ich jest), to musimy gdzieś je trzymać. Aby nie tworzyły w biurze dodatkowego chaosu najlepszym rozwiązaniem będzie przybornik na biurko. Dobry przybornik pomieści drobne wyposażenie i artykuły biurowe, takie jak wyżej wymienione. Przybornik na biurko pomieści karteczki samoprzylepne, spinacze oraz długopisy. Trzeba przyznać, że wszystko w jednym miejscu będzie doskonale ułatwiać codzienną pracę biurową. Dodatkowo atrakcyjny design nowoczesnych przyborników na biurko będzie świetnie wyglądać na naszym stanowisku pracy. 

Segregator na dokumenty – archiwizacja dokumentów w biurze

Różnorodne dokumenty zamiast fizycznie zajmując miejsce na biurkach, coraz częściej goszczą na ekranach naszych komputerów. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia sprawną archiwizację oraz znalezienie danego dokumentu. Po co zatem w biurze segregator? Mogłoby się wydawać, że uwolniliśmy się z papierowej powodzi, niestety niektóre ze specyficznych dokumentów wciąż muszą być drukowane i archiwizowane w tradycyjny sposób. Odpowiednie opisanie segregatora oraz staranne umiejscowienie go w odpowiednim miejscu w archiwum gwarantuje szybkie znalezienie potrzebnego dokumentu. Twarde i odporne na zarysowania okładki segregatorów z powodzeniem ochronią dokumenty przed przypadkowym zniszczeniem. 

[product id="136, 148, 146"]

Pojemnik na długopisy na biurko 

W ciągu dnia używamy różnych przyborów do pisania, które następnie szybko rozprzestrzeniają się nie tylko na powierzchni naszego biurka, ale również po całym biurze. Utrzymanie odpowiedniego porządku w miejscu pracy nie tylko zwiększa naszą wydajność, ale także poprawia nasze samopoczucie. Różnorodne pojemniki na biurko wykonywane z wytrzymałych materiałów pomieszczą najważniejsze i najczęściej używane przybory biurowe. Długopisy estetycznie ułożone wewnątrz ułatwiają pracę, ponieważ gdy nadchodzi potrzeba zapisania ważnej informacji lub podpisania dokumentu, zamiast poszukiwać pisadła po całym biurze, wystarczy sięgnąć po ulubiony długopis do pojemnika ustawionego na biurku. Dzięki ogromnej różnorodności wielkości, kolorów i materiałów pojemników na długopisy, każdy z pewnością wybierze odpowiedni model.

[product id="1286, 848, 1319"]

Tablica suchościeralno-magnetyczna do biura 

Odpowiednia organizacja pracy jest kluczem do sukcesu. Zapisywanie terminów ważnych spotkań i dat oddania projektów pozwala na zapamiętanie wszystkich informacji. Tablica suchościeralno-magnetyczna znana jest nam szczególnie z sal wykładowych na studiach, podobne tablice często możemy też spotkać w salach konferencyjnych. Dzięki różnorodnym rozmiarom tablice suchościeralne mogą być stosowane w wielu miejscach nawet w domu lub przy swoim biurku w pracy. Kolorowe markery oraz magnesy sprawiają, że wszystkie notatki są dobrze widoczne. Patrząc na tablicę codziennie, zapamiętujemy zapisane na niej informację, co jest świetnym sposobem na organizowanie własnej pracy. W ofercie naszego sklepu posiadamy popularne białe tablice, jednak specjalnie dla wymagających różnorodności klientów posiadamy także tablice kolorowe, które pięknie dopełnią wystrojowi każdego wnętrza. 

Polecamy: 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl