Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Artykuły
Co jest potrzebne do szkoły? Artykuły szkolne dla każdego ucznia

Rok szkolny rozpoczął się z wielkim hukiem. Dzieci po dłuższej przerwie znowu przekraczają progi szkoły, by spotkać swoich kolegów i przyjaciół. Staramy się jak najlepiej wyposażyć najmłodszych, tak aby nauka stała się przyjemnością. Wybrane przez pociechy kolorowe zeszyty i piórniki trzeba będzie natomiast na bieżąco uzupełniać. Cienkie zeszyty przeznaczone dla uczniów pierwszych klas zostają bardzo szybko zapisane, zużyciu ulegają także ołówki i kredki. O czym warto pamiętać, komponując oraz uzupełniając wyprawkę szkolną dla ucznia? Podpowiadamy!

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

W obecnych czasach słowo smog jest często słyszalne, nie bez powodu dotyczy ono nas wszystkich. Brudne powietrze, które szczególnie zatruwa nasz organizm zimą, gdzie ilość spalin w powietrzu jest kilkakrotnie razy obecna i odczuwalna. Z tego powodu społeczeństwo zaczyna inwestować w oczyszczacze powietrza, podpowiemy w tym artykule, jaki oczyszczacz wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Jak wybrać dobrą listwę przeciwprzepięciowa?

Jak wybrać dobrą listwę przeciwprzepięciową? - To pytanie krąży w głowie i zastanawia podczas zakupu szczególnie większej ilości takich listew do naszej firmy. Nic dziwnego. W końcu to spory wydatek, mimo że listwa nie jest najdroższych przedmiotem, lecz mnożąc razy kilka, odczujemy to, szczególnie gdy będziemy zmuszeni ją wymienić, gdy źle wybierzemy. 

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Jak wybrać oczyszczacz powietrza ? Co jest ważne?

-System czujników jakości powietrza - podstawowa kwestia
-Filtr węglowy
-Funkcja nawilżania
-Tryb nocnySystem czujników jakości powietrza:
Na rynku występuje wiele oczyszczaczy w podstawowych konfiguracjach, które działają dość prosto. Po włączeniu oczyszczają powietrze i po ich zakończeniu pracy już nie. Skąd jednak mamy wiedzieć która pora i czas jest najbardziej odpowiedni do uruchomienia urządzenia by było to korzystne?
Rozwiązaniem problemu jest funkcja czujnika jakości powietrza, czujnik samodzielnie monitoruje stan powietrza informując nas o tym i działając automatycznie, gdy nadejdzie taka potrzeba. Czujniki potrafią monitorować m.in. ilość kurzu w powietrzu, temperaturę, czy nawet występowanie nieprzyjemnych zapachów. Gdy czujniki wykryją przekroczenie norm, oczyszczacz zwiększa prędkość pracy, do czasu usunięcia
zanieczyszczeń. Później przechodzi z powrotem do trybu powolnej pracy, ograniczając zużycie energii i hałas. Podczas wyboru oczyszczacza warto zwrócić uwagę na ten mocno istotny dodatek, dzięki któremu jakość powietrza w naszym pomieszczeniu będzie zawsze na wysokim poziomie.

Nowoczesny filtr węglowy- na to zwróć uwagę:
Producenci oczyszczaczy powietrza dążąc do jak największej skuteczności swoich urządzeń, w ostatnich latach zwrócili uwagę na oczyszczające właściwości węgla aktywowanego, tworząc filtry węglowe. Filtry takie używane są do oczyszczania powietrza z różnego rodzaju związków lotnych. Funkcja nawilżania - to kolejna ważna rzecz:
Suche nieprzyjemne powietrze potrafi być dla nas uciążliwe. Dlatego niektóre oczyszczacze zostały wyposażone w funkcję nawilżania. Zainstalowany w urządzeniu higrometr przez cały czas monitoruje wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Gdy spadnie ona poniżej określonego poziomu, oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania automatycznie ją włączy. Pamiętać trzeba tylko o uzupełnianiu na bieżąco wody.

Nocny tryb:
Osoby ze skłonnościami do alergii często mają kłopoty ze snem wynikające ze złej jakości powietrza w sypialni.
Unoszące się w nim alergeny mogą powodować katar i kłopoty z naszym gardłem.
Dlatego oczyszczacz powietrza dla alergika powinien posiadać tryb pracy nocnej dla wielu to dodatek jednak w tym przypadku konieczność. Oczyszczacz działa wtedy w sposób ciągły zapewniając nam komfort, ale co istotne - jego wentylator pracuje na wolniejszych obrotach. Dzięki temu udaje się zredukować poziom hałasu do najniższych wartości, przy których praktycznie nie słychać jego pracy dzięki takiej funkcji możemy spokojnie zasypiać.

Jak ocenić wydajność oczyszczacza?


Patrząc na kartę produktu, szukaj wartości wyrażonej w metrach sześciennych na godzinę (m3/h) – to parametr określający maksymalną wydajność oczyszczacza, czyli ilość powietrza, które urządzenie jest w stanie skutecznie oczyścić w przeciągu jednej godziny, pracując na maksymalnych obrotach. Dostosuj względem wielu pomieszczeń,
pamiętaj, że zawsze oczyszczacz można przenieść.
Jak ustalić, która wartość będzie optymalna dla Ciebie? To proste – wystarczy, że znasz wielkość danego pokoju lub biura. Mierząc powierzchnię nie pomyl metrów kwadratowych z metrami sześciennymi. Pomieszczenie 15-metrowe z wysokim sufitem będzie wymagało innego systemu oczyszczania niż ten sam lokal, ale z niskim sufitem.
Przykład: salon o powierzchni 20 m2 oraz standardowej wysokości 2,5 m. Mnożymy jedną wartość przez drugą i wychodzi nam 50 m3 (20 x 2,5)
Dobry oczyszczacz powinien wymienić powietrze przynajmniej 5 razy w ciągu jednej godziny. Oznacza to, że skuteczność przepływu powietrza musi być przynajmniej 5-krotnie wyższa niż objętość pokoju w m3. Szukając więc sprzętu do powyższego, przykładowego salonu, potrzebny będzie oczyszczacz o wydajności minimum 250 m3/h (50 x 5).

Na to uważaj:
Każdy oczyszczacz jest dobry dla osoby chorej – nie koniecznie. Cierpiąc na alergie lub astmę, szukaj wyłącznie produktów, których skuteczność jest potwierdzona właściwymi certyfikatami i nadają się dla Ciebie. Nie każdy sprzęt jest bowiem tak samo skuteczny w eliminowaniu patogenów. Oczyszczacz kupujesz raz i masz spokój na kilka lat – błąd. Podobnie, jak wiele innych produktów na rynku, tak i ten rodzaj sprzętu wymaga regularnego odkurzania, czyszczenia i – przede wszystkim – wymiany filtrów jednym
słowem dbania i konserwacji jak z innymi sprzętami. Brudny oczyszczacz ze starym, niesprawnym filtrem na pewno nie pomoże a może nawet zaszkodzić niczym odkurzacz, który staje się w końcu „zakurzaczem" jeśli nie mamy czasu na to, by o niego zadbać.

Jaki oczyszczacz wybrać?


Przykładem może być oczyszczacz powietrza Opus o nazwie OPUS Aeroprime X auto (LINK) jest nowością wśród oczyszczaczy powietrza. Urządzenie zostało wyposażone w szereg rozbudowanych funkcji. Ciekawy wygląd, który nada się jako dodatek do salonu łącząc w tym funkcje zdrowotne, a i dodatkowo. Cicha praca (30db) niski pobór energii (zaledwie 30W), a przy tym wysoka wydajność sprawiają, że model jest bezkonkurencyjny w swojej klasie cenowej. Pierwszym etapem oczyszczania jest filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak pyły, kurz, cząstki alergenów-to ważna kwestia wiele oczyszczaczy nie zbiera wszystkich cząstek. Kolejnym etapem oczyszczania jest filtr HEPA, który świetnie rozprawia się z cząsteczkami pyłów, dymu, pyłkami roślinnymi oraz innymi alergenami pochodzenia zwierzęcego, a nawet z komórkami grzybów oraz większością wirusów. Skuteczność filtra HEPA to blisko 100% Dodatkowym elementem w przypadku modelu Opus Aeroprime X auto jest lampa UV wspomaga pracę filtrów i niszczy drobnoustroje, wirusy, bakterie. Ponadto jonizator powietrza sprawia, że powietrze jest zdrowe, rześkie i przyjemne.
Producenci OPUS dodali wiele funkcji w wyżej opisywanym modelu, które w połączeniu ze znakomitym oczyszczaniem, tworzą produkt mocno atrakcyjny. Warto tutaj wspomnieć o programatorze czasowym, dzięki któremu masz możliwość ustawienia czasu pracy zgodnie z własnymi oczekiwaniami oraz o trybie automatycznym, który reguluje poziom prędkości wentylatora.
Za nie wielkie pieniądze, możemy znaleźć warte uwagi pozycje wśród oczyszczaczy, które mogą znaleźć się w naszym
zaciszu domowym czy biurze. Pamiętajmy, że zakup oczyszczacza powinien być przemyślany ze względu na różnorodność funkcji w danych modelach.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl