Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Artykuły
Jak utrzymać porządek na biurku? Artykuły biurowe do domu i pracy

Wydajność naszej pracy zależy od wielu czynników, na które w większości możemy mieć wpływ. Utrzymywanie ładu i porządku na swoim stanowisku w domu lub w biurze, pozwala na przekierowanie swojej uwagi na faktyczne wykonywanie potrzebnych działań. Odpowiednio dobrane artykuły biurowe pozwolą na wygodne korzystanie oraz estetycznie poukładanie wszystkich rzeczy, których używamy podczas pracy przy biurku. Jak zatem pomóc sobie w utrzymaniu początku na stanowisku, oraz jakie artykuły nam w tym pomogą? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jak urządzić biuro? Nowoczesne aranżacje do domu i pracy

Biuro jako przestrzeń kiedyś kojarzyła się z osobnymi budynkami należącymi do dużych i małych firm. Chodziło się do biura, czyli wychodziło się z domu do pracy. Teraz, ze względu na ochronę zdrowia podczas pandemii, coraz bardziej popularną formą pracy jest tak zwany “home-office”, czyli praca z biura w zaciszu własnego domu lub mieszkania. Niektóre prognozy mówią, że za kilka lat duże kompleksy biurowe już wcale nie będą potrzebne, ponieważ większość pracowników będzie miała możliwość pracy zdalnej. Jest to dosyć radykalna przepowiednia, która raczej nie sprawdzi się w pełni, jednak warto wiedzieć jak samemu urządzić przestrzeń do pracy biurowej. 

Jak utrzymać porządek w dokumentach od Nowego Roku? Segregatory i organizery

Noworoczne postanowienia każdy z nas składał sobie choć raz, a utrzymanie porządku w dokumentach to życzenie wielu z nas. Wiemy, że wypracowanie nowych nawyków bywa trudne i czasochłonne. Na szczęście bardzo pomocna w walce ze złymi nawykami może okazać się nawet niewielka zmiana w środowisku, która ułatwi wypracowanie nowych. Segregatory, teczki i organizery na dokumenty mogą być pierwszym krokiem do tej pozytywnej zmiany, która ułatwi wprowadzenie nowych przyzwyczajeń i porządku w dokumentacji!

Archiwizacja dokumentów – jak dobrze przechowywać dokumenty?

Archiwizacja dokumentów – jak dobrze przechowywać dokumenty?

Jak archiwizować dokumenty – dobre praktyki

Prawidłowa i schludna archiwizacja dokumentów rozpoczyna się od dobrej organizacji. Zanim dokumenty trafią do archiwum, często są zbierane i organizowane w teczki lub segregatory. Można oczywiście od razu dokumenty umieszczać w pudłach archiwizacyjnych, jednak lepszą praktyką jest przenoszenie tam dokumentacji, która wcześniej została przejrzana i poukładana. Wówczas opis zawartości pudła do archiwizacji będzie najlepiej oddawał jego zawartość. Organizacja dokumentów (jako pierwszy krok do udanej archiwizacji), polega na umieszczaniu dokumentów w teczkach, segregatorach i pojemnikach według określonego systemu. Aby dokumenty prawidłowo i czytelnie opisać, warto skorzystać z etykiet do oznaczania, które świetnie nadają się do naklejenia również na teczki, czy na krawędzie segregatorów.

Pudła do archiwizacji dokumentów

Pudła archiwizacyjne mogą okazują się niezastąpione w miejscach, w których przechowujemy duże ilości dokumentów. Dlaczego? Ponieważ są doskonale dostosowane do przechowywania dokumentów i tanie. W pudle archiwizacyjnym zmieszczą się zarówno luźne kartki i teczki, jak i duże segregatory i skoroszyty. Pudła do archiwizacji dokumentów są wykonane z kartonu, często pochodzącego z recyklingu, co czyni je rozwiązaniem ekologicznym i przyjaznym dla środowiska. Kartonowe pudła są lżejsze niż segregatory, więc łatwiej nam je wyjmować i ściągać, np. z półek w biurze. Na pudełkach do archiwizacji znajduje się dużo miejsca do opisu, co pozwala na stworzenie krótkiego streszczenia. Dzięki temu będzie można się szybko zorientować co jest zawartością pudełka archiwizacyjnego bez konieczności zaglądania do wewnątrz.

Teczki i segregatory na dokumenty

Teczki na dokumenty i segregatory należą bez wątpienia do czołówki artykułów biurowych obecnych w każdym biurze i w domu. Wszędzie, gdzie przechowujemy dokumenty tam teczki i segregatory pomagają lepiej je uporządkować. Teczki są lekkie, więc zmieszczą się w każdym plecaku i szufladzie. Pojemność większości teczek jest jednak niewielka. Zwykle umieszczamy w nich dokumenty powiązane ze sobą tematycznie. W segregatorach najlepiej przechowywać dokumenty w koszulkach lub specjalnych skoroszytach do segregatora, w których zmieści się większa ilość dokumentów niż pojedynczej w koszulce. Segregatory dzięki twardej są stabilne i dobrze wyglądają na półkach, a opis na krawędzi umożliwia szybkie odszyfrowanie ich zawartości.

 

Przeczytaj także:

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl