Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
Jak uporządkować archiwum z dokumentami? Archiwizacja dokumentów

Uporządkowanie archiwum w biurze to dla wielu osób wielki problem jednak warto się nad nim zastanowić. Przechowywanie dokumentów musi odbywać się zgodnie z wymogami i powinniśmy o tym wiedzieć. Każda firma musi zadbać o to, aby jej dokumenty były przechowywane zgodnie z przepisami, oraz zapewnić odpowiednie warunki chroniące i zabezpieczające je przed zniszczeniem czy zgubieniem. Prawidłowe prowadzenie archiwum jest kluczowym elementem dla sprawnego funkcjonowania firmy. Dokładne obchodzenie się z dokumentacją pozwala uniknąć sytuacji, w której jakiś dokument zostaje utracony bądź uszkodzony. Głównie do segregacji używane są specjalne pułki czy regały, w których umieszczamy segregatory a w nich np. skoroszyty, teczki.

Jak zorganizować pracę w biurze? Tablica do biura

W dzisiejszych czasach coraz więcej rozwiązań znanych nam z biura przenosi się do świata cyfrowego. W obrębie dużego pomieszczenia raczej nie komunikujemy się już za pomocą telefonów, lecz specjalnych komunikatorów do pracy takich jak Discord, Teams czy Slack. Pomimo tego trendu wciąż okazuje się, że analogowe metody przekazywania informacji wciąż są najskuteczniejsze. W dzisiejszym artykule napiszemy nieco o organizacji pracy w biurze z wykorzystaniem tablic. Zapraszamy do lektury!

Jak przechowywać dokumenty? Teczki, segregatory i obwoluty na dokumenty

Ilość dokumentów mających fizyczną formę z roku na rok coraz bardziej spada, co jest naturalną koleją rzeczy w momencie, gdy większość biurokracji przeniosła się do sfery wirtualnej, jednak wciąż pozostaje trochę „papierologii”, która wymaga odpowiedniej organizacji. Aby zawsze wiedzieć gdzie znajduje się dany dokument, należy utrzymać wszystkie rzeczy w odpowiednim porządku, w czym pomogą nam segregatory i teczki. Należy pamiętać także, że porządek w dokumentach nie dotyczy jedynie biur i korporacji, lecz także naszych domów, dlatego przedstawione poniżej rozwiązania warto wprowadzić także do własnego domowego zacisza.

Co jest potrzebne do szkoły? Artykuły szkolne dla każdego ucznia

Co jest potrzebne do szkoły? Artykuły szkolne dla każdego ucznia

Wyprawka szkolna co powinna zawierać?

Zawartość wyprawki szkolnej wraz z rozwojem i dorastaniem ucznia nieco się zmienia. Zawartość plecaka pierwszoklasisty będzie się znacząco różniła od tego, co w torbie trzyma uczeń ósmej klasy, są natomiast elementy wyposażenia, które zawsze są stałe, są to między innymi:

  • tornistry i plecaki – podczas gdy klasyczny tornister bardziej kojarzony jest z pierwszymi latami edukacji, różnorodne plecaki szkolne są dosyć uniwersalnym elementem wyprawki. Uczniowie liceum często decydują się na zakup modnej torby przekładanej przez ramię.
  • piórniki – u najmłodszych uczniów wielkim powodzeniem cieszą się duże, kolorowe piórniki z wieloma przegródkami na różnorodne przybory do pisania oraz skarby zbierane w czasie szkolnych wojaży. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz liceum nie przywiązują dużej wagi do wyglądu, oraz pojemności piórników, dlatego często wybierają praktyczne saszetki.
  • ołówki – w pierwszych klasach ołówek jest podstawowym przyborem do pisania. Gdy ręka dziecka wystarczająco się wyrabia, ołówek zastępowany jest piórem wiecznym.  
  • pióra – pióro wieczne jest symbolem staranności, ponieważ wymusza na nas powolne i estetyczne pisanie. W niektórych przypadkach pióro zostaje z nami całe życie i staje się ulubionym przyborem do pisania nawet na studiach oraz w pracy.
  • długopisy – długopis jest bardzo praktycznym przyborem do pisania. Dzięki dobremu poślizgowi na papierze długopis pozwala na szybkie zapisywanie notatek, co często negatywnie wpływa na jakość zapisywanego tekstu, dlatego długopisy nie są polecane dla uczniów pierwszych klas, którzy dopiero poznają podstawy ładnego pisania. 
  • zeszyty – kolorowe okładki z bohaterami ulubionych bajek dla najmłodszych aż zachęcają do pisania. Zeszyty dla uczniów pierwszych klas zwykle są cienkie, natomiast te przeznaczone dla starszych przystosowane są do długiego notowania. 
[product id="6795, 6349, 1337"]

Jaki plecak dla pierwszoklasisty? 

Plecy uczniów już od pierwszych klas codziennie są obciążane co najmniej kilkoma kilogramami książek i zeszytów. Co zrobić, aby kręgosłup dziecka pozostawał zdrowy i prosty? Dobrym wyborem podczas pierwszych kilku lat szkoły podstawowej jest zakup porządnego tornistra. Klasyczne plecaki tego typu zapewniają odpowiedni poziom sztywności, który zapewnia odpowiednie ułożenie na plecach. Ponadto tornistry wyposażone są w liczne odblaski, które poprawią widoczność i bezpieczeństwo naszego dziecka podczas drogi do szkoły i do domu szczególnie po zmierzchu lub w niekorzystnych warunkach pogodowych. Bardzo szeroki wybór tornistrów dla chłopców i dziewczynek daje możliwość wyboru modelu, który usatysfakcjonuje zarówno dzieci, jak i rodziców. 

Plecak czy tornister?

Jak wspominaliśmy wcześniej, tornister jest najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Sztywna konstrukcja chroni podatne na uszkodzenia plecy przed potencjalnym krzywieniem. Po kilku latach tornister przestaje być potrzebny, a jego miejsce zajmuje praktyczny plecak szkolny. Dobrze dobrany także może ochraniać plecy, jednak bez charakterystycznej dla tornistra kwadratowej i sztywnej bryły. Ogromna różnorodność kolorów, rozmiarów oraz stylów plecaków dostępnych w sprzedaży pozwala na dobranie odpowiedniego modelu, który pozostanie z uczniem na kolejne lata. Aby chronić tornistry i plecaki przed niepotrzebnymi zabrudzeniami, warto zaopatrzyć się w dodatkowy worek na buty, który pozwoli nosić obuwie zmienne z dala od czystego wnętrza plecaka, książek i zeszytów. 

[product id="11106, 9457, 6797"]
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl