Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
Co kupić do biura? Przybory papiernicze i akcesoria, które przydadzą się w biurze

Nie zależnie czy mowa o biurze w zaciszu własnego domu, czy wspólnej przestrzeni w dużej firmie, odpowiednie jego wyposażenie zapewnia efektywną i przyjemną pracę. Mimo tego, że coraz więcej firmowych dokumentów przenosi się w przestrzeń wirtualną, to przybory papiernicze wciąż znajdują zastosowanie podczas wykonywania codziennych obowiązków związanych z pracą za biurkiem. Co kupić do biura, oraz na co zwracać uwagę wyposażając biuro? Podpowiadamy!

Co jest potrzebne do szkoły? Artykuły szkolne dla każdego ucznia

Rok szkolny rozpoczął się z wielkim hukiem. Dzieci po dłuższej przerwie znowu przekraczają progi szkoły, by spotkać swoich kolegów i przyjaciół. Staramy się jak najlepiej wyposażyć najmłodszych, tak aby nauka stała się przyjemnością. Wybrane przez pociechy kolorowe zeszyty i piórniki trzeba będzie natomiast na bieżąco uzupełniać. Cienkie zeszyty przeznaczone dla uczniów pierwszych klas zostają bardzo szybko zapisane, zużyciu ulegają także ołówki i kredki. O czym warto pamiętać, komponując oraz uzupełniając wyprawkę szkolną dla ucznia? Podpowiadamy!

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

W obecnych czasach słowo smog jest często słyszalne, nie bez powodu dotyczy ono nas wszystkich. Brudne powietrze, które szczególnie zatruwa nasz organizm zimą, gdzie ilość spalin w powietrzu jest kilkakrotnie razy obecna i odczuwalna. Z tego powodu społeczeństwo zaczyna inwestować w oczyszczacze powietrza, podpowiemy w tym artykule, jaki oczyszczacz wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Co jest potrzebne do szkoły? Artykuły szkolne dla każdego ucznia

Co jest potrzebne do szkoły? Artykuły szkolne dla każdego ucznia

Wyprawka szkolna co powinna zawierać?

Zawartość wyprawki szkolnej wraz z rozwojem i dorastaniem ucznia nieco się zmienia. Zawartość plecaka pierwszoklasisty będzie się znacząco różniła od tego, co w torbie trzyma uczeń ósmej klasy, są natomiast elementy wyposażenia, które zawsze są stałe, są to między innymi:

  • tornistry i plecaki – podczas gdy klasyczny tornister bardziej kojarzony jest z pierwszymi latami edukacji, różnorodne plecaki szkolne są dosyć uniwersalnym elementem wyprawki. Uczniowie liceum często decydują się na zakup modnej torby przekładanej przez ramię.
  • piórniki – u najmłodszych uczniów wielkim powodzeniem cieszą się duże, kolorowe piórniki z wieloma przegródkami na różnorodne przybory do pisania oraz skarby zbierane w czasie szkolnych wojaży. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz liceum nie przywiązują dużej wagi do wyglądu, oraz pojemności piórników, dlatego często wybierają praktyczne saszetki.
  • ołówki – w pierwszych klasach ołówek jest podstawowym przyborem do pisania. Gdy ręka dziecka wystarczająco się wyrabia, ołówek zastępowany jest piórem wiecznym.  
  • pióra – pióro wieczne jest symbolem staranności, ponieważ wymusza na nas powolne i estetyczne pisanie. W niektórych przypadkach pióro zostaje z nami całe życie i staje się ulubionym przyborem do pisania nawet na studiach oraz w pracy.
  • długopisy – długopis jest bardzo praktycznym przyborem do pisania. Dzięki dobremu poślizgowi na papierze długopis pozwala na szybkie zapisywanie notatek, co często negatywnie wpływa na jakość zapisywanego tekstu, dlatego długopisy nie są polecane dla uczniów pierwszych klas, którzy dopiero poznają podstawy ładnego pisania. 
  • zeszyty – kolorowe okładki z bohaterami ulubionych bajek dla najmłodszych aż zachęcają do pisania. Zeszyty dla uczniów pierwszych klas zwykle są cienkie, natomiast te przeznaczone dla starszych przystosowane są do długiego notowania. 

Jaki plecak dla pierwszoklasisty? 

Plecy uczniów już od pierwszych klas codziennie są obciążane co najmniej kilkoma kilogramami książek i zeszytów. Co zrobić, aby kręgosłup dziecka pozostawał zdrowy i prosty? Dobrym wyborem podczas pierwszych kilku lat szkoły podstawowej jest zakup porządnego tornistra. Klasyczne plecaki tego typu zapewniają odpowiedni poziom sztywności, który zapewnia odpowiednie ułożenie na plecach. Ponadto tornistry wyposażone są w liczne odblaski, które poprawią widoczność i bezpieczeństwo naszego dziecka podczas drogi do szkoły i do domu szczególnie po zmierzchu lub w niekorzystnych warunkach pogodowych. Bardzo szeroki wybór tornistrów dla chłopców i dziewczynek daje możliwość wyboru modelu, który usatysfakcjonuje zarówno dzieci, jak i rodziców. 

Plecak czy tornister?

Jak wspominaliśmy wcześniej, tornister jest najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Sztywna konstrukcja chroni podatne na uszkodzenia plecy przed potencjalnym krzywieniem. Po kilku latach tornister przestaje być potrzebny, a jego miejsce zajmuje praktyczny plecak szkolny. Dobrze dobrany także może ochraniać plecy, jednak bez charakterystycznej dla tornistra kwadratowej i sztywnej bryły. Ogromna różnorodność kolorów, rozmiarów oraz stylów plecaków dostępnych w sprzedaży pozwala na dobranie odpowiedniego modelu, który pozostanie z uczniem na kolejne lata. Aby chronić tornistry i plecaki przed niepotrzebnymi zabrudzeniami, warto zaopatrzyć się w dodatkowy worek na buty, który pozwoli nosić obuwie zmienne z dala od czystego wnętrza plecaka, książek i zeszytów. 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl