Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze niszczarki do biura?
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze niszczarki do biura?

Różne rodzaje niszczarek dokumentów

W przeszłości niszczarki nie stanowiły podstawowego wyposażenia każdego biura. Ta sytuacja uległa zmianie wraz z dniem, w którym wprowadzona została Ustawa o Ochronie Danych Osobowych. Jej nieprzestrzeganie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, nawet w przypadku nieumyślnego udostępniania danych osobom trzecim. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ich zakup. Obecnie niszczarek osobistych jest naprawdę wiele, dzięki czemu jest w czym wybierać. Na samym początku warto wiedzieć, że urządzenia te dzielą się na:

  • tnące papier w paski,
  • tnące papier na ścinki.

Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, tną papier w cienkie paski. Sprzęt ten charakteryzuje się przystępną ceną, jednak należy podkreślić, że sprawdza się szczególnie w przypadku dokumentów mających mniejszy stopień tajności. Drugi rodzaj daje gwarancję zniszczenia w taki sposób, że żadna osoba nie będzie w stanie odczytać już żadnych danych. Powstałe ścinki są nieduże, dzięki czemu ułożenie ich w jedną całość jest wręcz całkowicie niemożliwe.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo związane z użytkowaniem. Warto tu wspomnieć o niszczarkach Fellowes, które zostały wyposażone w nowoczesny system Safe Sense. To właśnie dzięki niemu istnieje możliwość natychmiastowego zatrzymania pracy noży, w sytuacji, w której dojdzie to dotknięcia wejściowej szczeliny. Co więcej, niszczarki pochodzące z wyższej półki, mogą posiadać dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym przegrzaniem silnika, co jest szczególnie istotne w sytuacji, w której pracują każdego dnia przez długi czas.

Ważna jest również wygoda użytkowania. Jeżeli więc dana firma dysponuje dużą liczbą dokumentów, wówczas dobrym pomysłem może okazać się zakup urządzenia posiadającego wysuwany kosz na ścinki. Istnieją bowiem modele, które każdorazowo wymagają zdejmowania górnej części w celu opróżnienia pojemnika, co z całą pewnością nie jest wygodne na dłuższą metę.

Chcąc wybrać idealną niszczarkę do biura, warto zwrócić uwagę na jej estetykę, a także tworzywo, jakie zostało użyte do jej produkcji. Mowa tu zarówno o kolorze, jak i materiale wykorzystanym do tworzenia obudowy. Nie bez znaczenia jest również wielkość. Dobrze więc nabyć takie urządzenie, które bez problemu wpasuje się w biurowe pomieszczenie – nie zawadzając oraz nie zajmując zbyt dużo miejsca.

niszczarki

Tańsza czy droższa – która niszczarka będzie lepsza?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy droższa niszczarka będzie lepsza od tej nieco tańszej – wiele zależy po prostu od potrzeb danej firmy. Dlatego warto zapoznać się z funkcjami oraz technologiami, jakie oferuje danym model, aby móc wybrać dla siebie ten najlepszy. Jeśli dana firma jest nieduża i nie potrzebuje niszczarki pełnej nowoczesnych rozwiązań, wówczas dobrym pomysłem może okazać się rozwiązanie nieco tańsze. Warto mieć świadomość, że kupno odpowiedniej niszczarki jest kwestią niezwykle istotną, ponieważ będzie ona służyło każdego dnia w pracy – nawet przez wiele lat. Niewłaściwy wybór może wiązać się z koniecznością zakupu nowego sprzętu, co z kolei generuje kolejne wydatki.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl