Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Artykuły
Co jest potrzebne do szkoły? Artykuły szkolne dla każdego ucznia

Rok szkolny rozpoczął się z wielkim hukiem. Dzieci po dłuższej przerwie znowu przekraczają progi szkoły, by spotkać swoich kolegów i przyjaciół. Staramy się jak najlepiej wyposażyć najmłodszych, tak aby nauka stała się przyjemnością. Wybrane przez pociechy kolorowe zeszyty i piórniki trzeba będzie natomiast na bieżąco uzupełniać. Cienkie zeszyty przeznaczone dla uczniów pierwszych klas zostają bardzo szybko zapisane, zużyciu ulegają także ołówki i kredki. O czym warto pamiętać, komponując oraz uzupełniając wyprawkę szkolną dla ucznia? Podpowiadamy!

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

W obecnych czasach słowo smog jest często słyszalne, nie bez powodu dotyczy ono nas wszystkich. Brudne powietrze, które szczególnie zatruwa nasz organizm zimą, gdzie ilość spalin w powietrzu jest kilkakrotnie razy obecna i odczuwalna. Z tego powodu społeczeństwo zaczyna inwestować w oczyszczacze powietrza, podpowiemy w tym artykule, jaki oczyszczacz wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Jak wybrać dobrą listwę przeciwprzepięciowa?

Jak wybrać dobrą listwę przeciwprzepięciową? - To pytanie krąży w głowie i zastanawia podczas zakupu szczególnie większej ilości takich listew do naszej firmy. Nic dziwnego. W końcu to spory wydatek, mimo że listwa nie jest najdroższych przedmiotem, lecz mnożąc razy kilka, odczujemy to, szczególnie gdy będziemy zmuszeni ją wymienić, gdy źle wybierzemy. 

Jak wybrać dobrą listwę przeciwprzepięciowa?

Sprzęt komputerowy może ulec zniszczeniu wskutek skoku napięcia. Warto na to zwrócić uwagę zwłaszcza w sezonie gdzie występują często burze które stanowią spore zagrożenie dla sprzętu elektronicznego a wiemy jak spore są to koszty. Uszkodzenia spowodowane w ten sposób mogą być na tyle poważne, że naprawa danego urządzenia będzie kosztowna, a w wielu przypadkach nawet nieopłacalna. Warto zainwestować w specjalnie przystosowany dodatki w biurze, by uniknąć przykrych sytuacji bądź w dużym stopniu ograniczyć ryzyko.


Listwa antyprzepięciowa do komputera czy listwa antyprzepięciowa do telewizora mocno ochroni nasz sprzęt multimedialny. Jaka listwy zasilające do komputera i innych urządzeń spełnią nasze oczekiwania? Jak ochronić komputer przed burzą? Podpowiemy i doradzimy. Zacznijmy od tego, co to jest listwa przeciwprzepięciowa i po co dokładnie mamy ją kupować : Listwa antyprzepięciowa z wyglądu przypomina zwykłą listwę z wejściami gniazdkowymi. W odróżnieniu od niej wyposażona jest jednak w szereg zabezpieczeń, które są w stanie błyskawicznie odciąć zasilanie w przypadku wykrycia niebezpiecznego skoku napięcia. Nie widzimy tego gołym okiem jednak skonstruowana jest, tak by chronić podpięte sprzęty.


Listwa zabezpieczająca posiada zwykle pięć lub sześć gniazd najlepiej zaopatrzyć się w takiej, gdyż zwykle cały osprzęt komputerowy liczy tyle wymaganych gniazdek do podpięcia drukarki, routera, skanera itd. lecz znajdziemy też modele, które mają ich znacznie więcej to już opcja dla wymagających, by kupić 10 wejść. Dobra listwa antyprzepięciowa kosztuje niewiele (w porównaniu do sprzętu, który jest do niej podłączany), a ochrona, którą oferuje, jest zdecydowanie warta wydanych pieniędzy. To wystarczający według nas powód by każdy miał świadomość, że taki sprzęt w biurze jest podstawą podczas podłączenia pierwszych komputerów.
Rodzaje listew zabezpieczających – listwa filtrująca a listwa antyprzepięciowa:
Warto wiedzieć, że nie każda listwa zasilająca posiada zabezpieczenie antyprzepięciowe wiele osób myli ten fakt i w sklepie popełnia błędy podczas zakupu.

Dlatego tak istotne jest dokładne sprawdzenie parametrów przed jej zakupem:
Listwa filtrująca – zapewnia niewielki stopień ochrony i odcina zasilanie właściwie tylko w wypadku awarii urządzenia.
Listwa zasilająca z bezpiecznikami topikowymi – zapewnia podstawowy stopień ochrony. Bezpieczniki topikowe w przypadku skoku napięcia i przeciążenia listwy ulegają stopieniu dzięki temu zasilanie zostaje wyłączone.
Listwa antyprzepięciowa z warystorem – znacznie wyższy stopień ochrony. W sytuacji, gdy napięcie jest zbyt wysokie, warystor pochłania energię i odłącza zasilanie.
Listwa antyprzepięciowa z diodami transilowymi – równie dobre zabezpieczenie, gdyż diody transilowe cechują się bardzo szybkim czasem reakcji na skoki napięcia.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze listwy zabezpieczającej:
Oprócz podstawowych parametrów listwy, jakie możemy znaleźć w opisach, warto popatrzeć na: Ilość i typ gniazd – kluczowe z punktu widzenia użyteczności listwy. Zwykle jest to około 5 i jest to minimum, ale w razie potrzebny kupić możemy też modele wyposażone w dużo większą ilość.
Długość przewodu – minimum to 1,5 metra, ale w ofercie znajdziemy także listwy z przewodem 5-metrowym i dłuższym. Najlepszą opcją są 2,5 metrowe, gdyż nie zostawiają później zbędnego nadmiaru kabla. Zabezpieczenie przed dziećmi – warto zwrócić uwagę, czy listwa takowe posiada.
Wyłącznik – pozwala na samodzielne odcięcie zasilania. Wyłączniki mogą być także przypisane do każdego gniazda oddzielnie. Najważniejsze parametry listwy zasilającej:
Czas reakcji – parametr ten pokazuje, ile czasu potrzebuje nasza listwa, aby odciąć zasilanie. Maksymalna wartość, na którą powinniśmy zwracać uwagę to 25 nanosekund. Jest to mocno istotna kwestia.
Absorpcja energii – w tym przypadku oczywiście im więcej, tym lepiej.
Maksymalne obciążenie – parametr podawany w watach. Im wyższy, tym mocniejsze urządzenia można podłączyć do listwy.
Maksymalny prąd impulsu – w tym przypadku także im więcej, tym lepiej.

Listwa przepięciowa czy zwykły przedłużacz?

Kolejne argumenty: Pamiętajmy, że zwykły rozdzielacz nie robi nic innego, jak tylko zwiększa liczbę dostępnych gniazd elektrycznych. Nie ma w tym oczywiście nic złego, jednak należy pamiętać, że taka prosta listwa zasilająca nie uchroni naszego sprzętu przed przepięciami. Sprzęt elektroniczny, jak np. telewizor, komputer, drukarka czy fax, to bardzo delikatne i wrażliwe na wahania prądu urządzenia, które kilka razy mogą przetrwać próbę wyłączenia a innym razem zostaną uszkodzone. Oczywiście, nie musi to od razu oznaczać, że zepsuje się cały sprzęt jednak różnie bywa czasami uszkodzenie jest niewielkie a innym razem musimy myśleć o zakupie nowego. Dlatego rozwiązaniem tego problemu jest zakup listwy antyprzepięciowej, która dysponuje kilkustopniowymi zabezpieczeniami, dzięki czemu nasze urządzenia będą odpowiednio chronione przed nagłymi spadkami i wzrostami napięcia w sieci elektrycznej.
Listwy przepięciowe zdecydowanie powinny znaleźć się w naszym biurze, zwracajmy uwagę na wszystkie wyżej wymagane parametry i to na co zwracać faktycznie uwagę w sposób priorytetowy numer jeden to czas reakcji ważne jest, kiedy zasilanie zostanie odcięte, druga sprawa to długość kabla, by nie rozczarować się na miejscu podczas instalacji. Trzecia funkcja to Filtry RFI/EMI – każda dobra listwa do komputera powinna być wyposażone w nie.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl